Україна завершила більшість процедур для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і є всі підстави розраховувати на позитивний результат Вільнюського саміту, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

«Нам виставляють цілу низку вимог, пов'язаних з підписанням Угоди з ЄС. Більшість із них, по суті справи, вже реалізовані. Є всі підстави вважати, що саміт пройде успішно», - сказав він, виступаючи на регіональному засіданні Всесвітнього економічного форуму у Києві.

Прем'єр зазначив, що в країні протягом останніх двох років велися переговори з керівництвом ЄС і Єврокомісією, які привели до парафування великого і місткого документа, що передбачає створення зони вільної торгівлі з ЄС, безвізовий режим і політичну асоціацію з країнами ЄС, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми розуміємо, які труднощі нас чекають на цьому шляху. Ми не лише йдемо на лібералізацію торгівлі з ЄС, але взяли зобов'язання трансформувати технічні регламенти та норми. Той, хто розуміє, як складно таку промисловість, як наша, модернізувати стосовно чинних європейських стандартів і норм, розуміє, що на цьому шляху потрібні колосальні зусилля і кошти - це 150-165 млрд євро. Такі гігантські суми можуть надійти в країну лише тоді, якщо ми в реальності створимо сприятливий клімат для приходу інвестицій. Саме тому на це націлена наша політика», - додав він.

Говорячи про перехідний період, Азаров також підкреслив, що Україні належить підготувати свою промисловість до тяжких умов конкуренції на європейському ринку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309