Україна у рамках членства у СОТ ініціювала розгляд питання захисту інтересів українських кондитерських виробників після звернення корпорації Roshen, яка заявила про утиски її корпоративних інтересів з боку Росії. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«Так, звернення Roshen (про захист інтересів у Мінекономрозвитку. - Ред.) є. Щодо СОТ ми проводимо відповідну роботу. Наш представник озвучив цю проблему, і в Женеві про цю проблему знають. Зараз ми готуємо подальші кроки», - сказав Прасолов, повідомляє «УНІАН».

Як раніше повідомляв ForUm , ввезення у РФ кондитерських виробів Roshen з України заборонений після того, як Росспоживнагляд відібрав у торгових мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості .

Україна направила РФ всі матеріали, необхідні для повернення продукції Roshen на російський ринок.

Росспоживнагляд за підсумками візиту експертів в Україну виявив, що продукція кондитерських фабрик корпорації Roshen не відповідає сучасним вимогам безпеки і якості.

У Мінагропроді України заявили, що українська сторона виконала всі умови Росспоживнагляду щодо організації інспектування кондитерських фабрик корпорації Roshen, при цьому інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок і на даному етапі відмовилася від конструктивного вирішення питання двосторонньої торгівлі.

30 жовтня у ході засідання Комітету СОТ щодо технічних бар'єрів у торгівлі представником Мінекономрозвитку було порушене питання заборони Російською Федерацією імпорту певних кондитерських виробів з України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233