Колишні Президенти України Леонід Кравчук і Леонід Кучма вважають , що Україна заплатить високу ціну, якщо не підпише Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Про це вони заявили сьогодні журналістам у Києві.

Зокрема, Кравчук зазначив: «Якщо два місяці тому я вірив у підписання Угоди про асоціацію, після 24-го візиту місії Кокса-Кваснєвського і відсутності рішення (у справі Тимошенко - Ред.) у мене виникають сумніви у підписанні Угоди. Всі виступи представників Партії регіонів зводяться до того, що Тимошенко повинна перебувати у в'язниці. У такому разі, в Україну нема чого їздити місії Кокса-Кваснєвського, вибирати законопроекти, які готуються Україною...»

«Україна не готова зробити історичний крок, який повинен визначити її майбутнє на сто-двісті-триста років. Це ціла епоха. Але якщо ми не можемо подолати епоху через одну особу Тимошенко, то ми не доросли», - сказав Кравчук.

При цьому він додав, що Віктор Янукович і нинішня владна команда зробили дуже багато для євроінтеграції України, повідомляє «УНІАН».

За словами Кравчука, більша частина українців виступають за євроінтеграцію країни, тому непідписання Угоди про асоціацію може призвести до розколу України. «Я не маю на увазі поділ країни колючим дротом, як це вже робить Росія (щодо України - Ред.), але непідписання Угоди призведе до того, що розкол країни стане фактичним», - сказав Кравчук.

При цьому колишній Президент України Кучма сказав: «За все треба платити. Потрібно платити за те, що ми не підписуємо угоду з Митним союзом, і наслідки ми вже відчуваємо. І я не знаю, яку ціну ми будемо платити, якщо не підпишемо Угоду з Європою у Вільнюсі. Ви прекрасно розумієте, ким у цьому випадку ми стаємо для Європи. Якщо на переговорний процес ми витратили багато років, і після кожної місії Кокса-Кваснєвського з'являлася реальна надія, то сьогодні ця надія згасає, і потрібно давати собі звіт, що буде з нами завтра...»

Як раніше повідомляв ForUm, підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати в листопаді на вільнюському саміті «Східного партнерства».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

201