Неприйняття у другому читання та у цілому законопроектів із так званого «європакету» (про прокуратуру, про лікування ув'язнених за кордоном, про виборче законодавство ) не повинно вплинути на результативність саміту у Вільнюсі.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«Якщо 18 листопада представники ЄС не дадуть ніяких сигналів Україні з приводу можливості підписання Асоціації, то у мене особисто виникає багато питань. Багато з них розглядалися на раді фракції. Адже ми виконуємо одну, другу, третю, а виникає четверта, п'ята, шоста (вимога - Ред.)... Якщо наші колеги сприймають це теж як процес, то вони повинні розуміти, що у рамках вирішення проблем можуть бути затримки в часі, відхилення, нові обставини, які спливли, що, зокрема, у нас сьогодні і відбувається», - сказав він.

Єфремов підкреслив, що багато європейських країн наполягають на звільненні екс-прем'єра Юлії Тимошенко, у той час як вчора з'явилася інформація про порушення нової справи щодо Тимошенко.

«На сьогоднішній день вже подано позови у суди США і Швейцарії. Можливе подальше подання позовів до судів Великобританії і кількох єврокраїн, які наполягають на звільненні засудженої. Є підстави вважати, що величезні суми грошей (мені сьогодні фахівці поклали на стіл аналіз цього питання і йдеться про суму до 1 млрд дол) найближчим часом будуть затребувані для повернення в Україну», - уточнив глава фракції.

Політик також підкреслив, будь-яка євродержава не потерпить, щоб їхні чиновники і керівники виводили кошти за кордон, і будуть наполягати на відповідальності такої людини. «Якими мають бути наші дії у цій ситуації? Ми повинні бігти попереду паровоза чи нашим партнерам із ЄС задати за питання: «А що нам з цим робити?», -запитав Єфремов.

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів почало судовий процес у Швейцарії та Сполучених Штатах Америки за звинуваченням низки осіб, включаючи колишніх прем'єр-міністрів Юлію Тимошенко і Павла Лазаренка, у привласненні понад 200 млн доларів державних коштів.

5 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні та за основу євроінтеграційний законопроект про внесення змін у деякі закони, які стосуються виконання судових рішень.

Крім того, 5 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу урядовий законопроект із так званого європакету №2105а про внесення змін у Митний тариф України, затверджений Законом України «Про Митний тариф».

Також парламент вніс до порядку денного і направив до Конституційного Суду зміни до Конституції у частині посилення гарантій незалежності суддів, а також призначив дату виборів у п'яти «проблемних» округах.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

168