Затриману в Італії українську спортсменку Ларису Москаленко звинувачують у незаконному утриманні неповнолітніх і незаконному володінні вогнепальною зброєю. Про це повідомив на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

«Ми маємо інформацію від правоохоронних органів Італії про те, що наша громадянка затримана італійськими правоохоронцями, вона звинувачується за двома статтями Кримінального кодексу Італії - незаконне утримання неповнолітніх і незаконне володіння вогнепальною зброєю», - сказав він.

За його словами, українка відмовилася спілкуватися з українським консулом, і тому деталі щодо її утримання поки невідомі, повідомляє «УНІАН».

«Однак наш консул буде намагатися направити звернення і отримати згоду нашої громадянки на зустріч з тим, щоб наші дипломати змогли надати їй необхідну консульську правову допомогу», - сказав Перебийніс.

Нагадаємо, за інформацією італійських ЗМІ, карабінери заарештували 7 осіб, підозрюваних у причетності до викрадення дітей, серед яких була українська спортсменка, бронзовий призер Олімпіади у Сеулі 1988 року з вітрильного спорту Москаленко.

Викрадення і переправлення за кордон дітей здійснювалося за замовленням одного і з батьків, які розлучилися і були незадоволені рішенням суду щодо передачі дитини колишньому чоловікові або дружині.

Банда діяла на Сицилії, у Палермо і Капачі. В злочинну організацію входили ветерани спецпідрозділів збройних сил і з багатьох країн.

1 листопада Міністерство закордонних справ України заявило, що перевіряє інформацію ЗМІ про причетність Москаленко до викрадення дітей в Італії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264