Рівень радіації у морській воді в районі АЕС «Фукусіма-1» піднявся до рекордного рівня. Подібних значень на аварійній станції не фіксувалося з 2011 року.

Рівень випромінювання зріс у 13 разів, повідомив представник компанії ТЕРСО. Він також пояснив, що такий різкий стрибок пов'язаний з будівельними роботами, які ведуться в районі другого енергоблоку.

Нагадаємо, радіоактивна вода стала нині головною проблемою на АЕС «Фукусіма-1». У пошкоджені установки для їхнього стабільного охолодження постійно заливається вода, яка потім витікає через проломи в установках, її відкачують і очищають від радіоактивних елементів. Далі ця вода частково знову йде у реактори, а частково накопичується у резервуарах. Зараз на території АЕС у цистернах, підземних поверхах енергоблоків та у дренажній системі накопичилося близько 440 тисяч тонн води.

Останнім часом витоки на нещасливій атомній станції стаються все частіше. Так, на початку жовтня за межі захисної дамби, яка огороджує баки з радіоактивною водою на території аварійної АЕС «Фукусіма-1», витекло не менше 430 літрів рідини з у край високим вмістом стронцію-90 та інших джерел бета-випромінювання.

Нагадаємо, уряд Токіо виділив півмільярда доларів на систему для заморожування радіоактивної води на аварійній японській АЕС «Фукусіма-1».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

137