Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що Україна повинна сама подумати, як будувати свої відносини з Європейським Союзом, якщо Угода про асоціацію не буде підписана на саміті «Східне партнерство» у листопаді.

Таку думку литовський лідер висловила у Вільнюсі під час зустрічі з журналістами, повідомляє «Укрінформ».

«Щодо України. План «Б»... Я вважаю, що ми не повинні про це думати. Це українці повинні думати над цим планом, якщо вони не вирішать. Ось така відповідь», - сказала президент Литви, відповідаючи на запитання, чи є в ЄС інші варіанти розвитку відносин з Україною, якщо до Вільнюського саміту не буде вирішено питання Тимошенко і Угода про асоціацію не буде підписана.

У той же час вона зазначила, що ніхто з офіційних осіб Євросоюзу жодного разу не сказав, як українська сторона має вирішити питання Тимошенко. «І це буде вирішено в останній момент перед самітом. Це вирішує не Європейський Союз, а ваш Президент», - заявила Грібаускайте.

Президент Литви наголосила, що для неї особисто і держави в цілому Україна, український народ дуже важливі, незалежно від того, хто зараз перебуває при владі в Києві. «Тому ми підтримуємо Україну і українців», - підкреслила вона.

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС може відбутися на Вільнюському саміті «Східне партнерство» 28-29 листопада цього року.

18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати в листопаді на вільнюському саміті «Східне партнерство».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

125