Антидефамаційна ліга, американська організація по боротьбі з антисемітизмом, нагородила посмертно за «мужність і героїзм у порятунку євреїв у часи Другої світової війни митрополита Андрія Шептицького, який тоді очолював Українську греко-католицьку церкву.

Про це повідомляє сайт УГКЦ з посиланням на «Радіо Свобода».

«Український націоналізм Андрія Шептицького, націоналізм співчуття і навіть любові до єврейських сусідів - це той націоналізм, який євреї всього світу приймають і підтримують», - сказав національний директор Антидефамаційної ліги Абрагам Фоксман, вручаючи нагороду родичу митрополита, професору Єжі Вейману, передає «Укрінформ» .

Шептицького нагородили нагородою імені Яна Карського. Митрополит, ризикуючи життям, рятував українських євреїв від винищення, надаючи їм фальшиві документи і влаштовуючи їм притулок у часи, коли такі дії каралися смертю.

Антидефамаційна ліга в повідомленні нагадала, що митрополит Андрій Шептицький (1865-1944), який очолював УГКЦ з 1900 року до своєї смерті, відкрито виступав проти переслідувань євреїв нацистами. Він навіть написав листа голові СС Гайнріху Гіммлеру, протестуючи проти вбивств євреїв і проти того, що поліцаїв-українців змушують це робити. Його пастирське послання «Не вбий», яке закликало не йти на «політичні вбивства євреїв, зачитували в кожній церкві.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240