Прем'єр-міністр України Микола Азаров і глава уряду Хорватії Зоран Мілановіч у вівторок мають намір підписати меморандум про створення Адріатичного газового коридору, який буде з'єднувати Україну, Угорщину та Хорватію. Про це заявив Микола Азаров під час зустрічі з помічником Держсекретаря США Вікторією Нуланд, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Завтра в Україні з офіційним візитом перебуватиме прем'єр-міністр Хорватії, і ми маємо намір підписати меморандум, згідно з яким на узбережжі Адріатики буде побудований LNG-термінал і трубопровід», - сказав він.

Глава уряду нагадав, що за останні три роки через газові контракти 2009 року Україна переплатила Росії 20 мільярдів доларів, і тому змушена проводити політику диверсифікації поставок енергоносіїв, видобуток вуглеводнів з нетрадиційних джерел, а також переводити свою енергетику на вугілля.

«Ми поставили перед собою завдання значно знизити свою залежність від поставок газу з РФ. Для цього вжили низку заходів, які дозволили нам вдвічі скоротити споживання російського газу. Також ми вжили заходів для збільшення обсягів газу власного видобутку. Зокрема, провели переговори з найбільшими компаніями - Shell, ExxonMobil, Chevron. З усіма цими компаніями у нас вже підготовлені відповідні угоди. Ми уважно вивчили досвід США щодо видобутку сланцевого газу і розраховуємо, що сланцеві родовища дозволять нам у перспективі добувати від 10 до 20 мільярдів кубометрів газу», - сказав Азаров.

Сторони також обговорили євроінтеграційні прагнення України. Зокрема, Нуланд зазначила, що американські компанії зацікавлені у підписанні Угоди про асоціацію, оскільки після цього вони зможуть збільшити виробництво продукції в Україні і безмитно продавати її в ЄС.

«ЄС не будуть підписувати Угоду тільки тому, що вони - «хороші хлопці». Вони зацікавлені в доступі на свій ринок товарів хорошої якості, робочої сили, інновацій на їхніх підприємствах. І наші компанії хочуть бачити Угоду про асоціацію і угоду з МВФ тому, що вони зможуть більше виробляти тут і потім продавати в Європу», - сказала Нуланд.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна і Європейський Союз погодили новий маршрут постачання природного газу в Україну з Хорватії через територію Угорщини до українських газових сховищ.

Україна, Хорватія та Угорщина створять Адріатичний газовий коридор.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

218
Туфли осень-зима Everest