Очікуване підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і створення зони вільної торгівлі визначить новий етап відносин між сторонами. Про це заявив директор департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України В'ячеслав Цимбал під час другого засідання правління громадської ради при Мінекономрозвитку.

Він зазначив, що підписання Угоди про асоціацію є лише окремим етапом на шляху інтеграції України у європейське співтовариство.

«Весь час звучать певні міфи щодо цієї Угоди, деякі кажуть, що ми взагалі мало не вступаємо в європейське співтовариство, а насправді - ми просто переходимо на новий етап співпраці з ЄС», - підкреслив Цимбал.

Він повідомив, що однією з найважливіших частин Угоди є перехід України на використання стандартів, що відповідають нормам Євросоюзу, а це великий обсяг роботи.

«Ми переходимо на інший рівень співпраці, на новий рівень реформ, які повинні виконуватися в Україні, з метою адаптації нашого законодавства до законодавства ЄС. Це будуть зміни, в першу чергу, законодавства у сфері технічного регулювання», - зазначив експерт міністерства.

Цимбал підкреслив, що використання гармонізованих з європейськими національних стандартів надасть вітчизняним виробникам хорошу можливість розширити ринки збуту своєї продукції.

«Ніхто не каже, що треба відмовлятися від продукції, яка на сьогоднішній день проводиться на підприємствах, а зазначається лише, що ця продукція повинна відповідати певним технічним умовам для виходу на європейський ринок», - пояснив він.

В цілому він відмітив важливість роботи громадської ради при Мінекономрозвитку, з точки зору інформування бізнес-спільноти про перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

156