Світовий конгрес українців разом з українськими громадами діаспори із 40 країн закликав високопосадовців Європейського Союзу підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту «Східного партнерства» 28-29 листопада 2013 року у Вільнюсі.

Як повідомляє сайт Конгресу, в листі, який підписали президент СКУ Євген Чолій та голови складових організацій СКУ, зазначається, що цей саміт стане визначним історичним моментом у відносинах Європи з країнами «Східного партнерства» і остаточним тестом для політики «Східного партнерства» ЄС, зокрема тому, що на цьому заході планується підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, повідомляє «УНІАН».

Як йдеться у листі, ця угода «дає унікальну можливість для європейської інтеграції інтелектуального капіталу, індустрії, ринку та природних ресурсів України. Гармонійна всесвітня інтеграція 20 мільйонів українців діаспори та їхній цінний внесок у розвиток різних держав, у тому числі і членів ЄС, є переконливим показником величезних потенційних переваг євроінтеграції України в ЄС».

Однак, зауважують у СКУ, «зараз ця перспектива перебуває під загрозою через потужні сили в Україні та за її межами, які мають намір перешкодити євроінтеграції України і спрямувати Україну в Митний союз і Євразійський економічний союз».

У СКУ зазначають , що у своїй резолюції від 12 вересня 2013 р. Європейський парламент наголосив, що ЄС необхідно виконати свої зобов'язання і в дусі солідарності з країнами Східного партнерства, включаючи Україну, втрутитися і захистити їх від відкритого, тривожного і зростаючого тиску Росії на них.

«Підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною є найбільш ефективною практичною дією, що ЄС міг би зробити, щоб підтримати Україну як державу-партнера у цей критичний час. Це також підтвердило би європейський характер населення України і дало би потужний стимул до демократії і соціального прогресу в Україні, стало важливим кроком у подальшій модернізації та європеїзації України і сприяло би регіональній безпеці , стабільності та добробуту», - заявив президент СКУ.

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС може відбутися на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада цього року.

18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати у листопаді на Вільнюському саміті «Східного партнерства».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239