В Україні розпочався місячник добровільної здачі зброї, який триватиме до 30 листопада, повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

За повідомленням, якщо громадяни у зазначений термін добровільно здадуть в органи внутрішніх справ мисливську вогнепальну, холодну чи газову зброю, то у подальшому вони зможуть після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

«Правоохоронці нагадують, що незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки - це злочин, за який законодавством передбачена кримінальна відповідальність.

Крім того, незареєстрована зброя - це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які можуть статися з громадянами або з їхніми неповнолітніми дітьми. Для виведення зазначених предметів і матеріалів із незаконного обігу Міністерством внутрішніх справ України проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів», - йдеться у повідомленні відомства.

Громадяни, які добровільно звернуться до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігається ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

«Якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до ВВС мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то надалі він буде мати можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. У той же час необхідно врахувати, що пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, реєструються у випадках і в порядку, передбаченому законодавством України. Для отримання детальних роз'яснень необхідно звернутися до працівників дозвільної системи або дільничних інспекторів міліції», - зазначили у прес-службі Міністерства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

320