У разі підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом на Вільнюському саміті в листопаді Україні загрожують збитки аж до 2020 року, стверджує радник президента РФ Сергій Глазьєв.

«Аж до 2020 року Україна буде зазнавати тільки втрати, працюючи в рамках Асоціації. В силу імпорту європейських товарів, звільненого від мита, в силу неможливості реалізувати європейські технічні регламенти, обсяг виробництва буде знижуватися, і це зниження оцінюється на перших порах приблизно в 1,5-2% валового продукту.

У той же час участь в Єдиному економічному просторі дасть приріст валового продукту в розрахунку на 2030 рік у розмірі близько 7%. Якщо говорити про сукупний ефект, це 15% збільшення обсягів виробництва товарів і послуг на період до 2030 року для української економіки», - сказав він, виступаючи на міжнародній конференції «Економічні і правові наслідки підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС для промисловості» в Харкові.

За словами Глазьєва, відмінність щодо торгового балансу між двома інтеграційними сценаріями оцінюється у $15 млрд щорічно, починаючи з першого року після прийняття відповідних рішень, передає «Інтерфакс-Україна».

Розходження складається з $10 млрд поліпшення умов торгівлі у разі приєднання України до Митного союзу, завдяки зниженню цін на газ і нафту, які будуть визначатися правилами єдиної митної території (це приблизно $5,5 млрд), вільний доступ українських товарів на російський продовольчий ринок (близько $2 млрд) і розширення кооперації у машинобудуванні. У сукупності це дає $10 млрд поліпшення умов торгівлі і дозволяє збалансувати Україні свою торгівлю з зовнішнім світом, забезпечити стабільність національної валюти і створити умови для сталого розвитку. В іншому разі, якщо відбудеться Угода про асоціацію з Євросоюзом, Україну чекає погіршення умов приблизно на $5 млрд», - сказав Глазьєв.

Він підкреслив також, що у разі підписання Угоди з ЄС, Україна не зможе брати участі у МС і ЄЕП.

«Найголовніший наслідок цієї угоди має політико-правовий характер. Україна в цьому разі позбавляється можливості участі у російській економічній інтеграції, тому що хоча в Угоді є ст.39, яка формально допускає участь України в інших регіональних об'єднаннях, але за умови, що правила роботи цих об'єднань і зобов'язання України не будуть суперечити угоді про асоціацію з Євросоюзом. Доводиться констатувати, що практично з усіх питань торговельно-економічної політики, технічного регулювання зобов'язання України за Угодою про асоціацію з Євросоюзом не сумісні з тими зобов'язаннями, які потрібно вживати при входженні і в Митний Союз і Єдиний економічний простір», - зазначив Глазьєв.

Як раніше повідомляв ForUm, Глазьєв заявив про створення Євразійського економічного союзу (ЄЕС) призведе до зростання економік країн-учасниць.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

297