Більшість українських виробників не відчують проблем у частині відповідності європейським технічним стандартам. Таку думку у ході круглого столу «Конкурентоспроможність українських товарів на зовнішніх ринках» висловив голова секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

«Ті, хто вже інтегрувався на європейському ринку, ті не відчують особливих проблем у плані гармонізації стандартів. Поговоріть з більшістю профільних асоціацій, вони скажуть, що все вже гармонізовано. Наприклад, українська Асоціація лакофарбової продукції вже давно у співпраці з Мінекономрозвитку привела свої технічні стандарти у відповідність з європейськими», - зазначив він.

У зв'язку з цим Забловський закликав не перебільшувати проблему гармонізації українських техстандартів з європейськими.

«Наші виробники співпрацюють з великими європейськими асоціаціями, тому проблем не мають. Перебільшення ефекту проблеми, пов'язаної з гармонізацією законодавства, викликане якоюсь дезінформацією», - додав він.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович заявив, що зволікання з переходом на європейські технічні стандарти може призвести до негативних наслідків для вітчизняного товаровиробника.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

137