Між позицією країни в рейтингу Doing Business і обсягом іноземних інвестицій є прямий зв'язок, що доведено низкою досліджень. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу «БТБ» заявила аналітик Всесвітнього банку у вашингтонському офісі організації Ірина Більцерковська.

«У 2013 році Doing Business провів низку досліджень про вплив на іноземних інвесторів. Ми можемо сказати, що закони, які ми відстежували, дуже значущі для іноземних компаній. Якість цих законів може бути для них корисним сигналом. Дослідження показало чітке співвідношення між індикатором Doing Business і прямими іноземними інвестиціями. Результати наших досліджень підтверджують, що Doing Business відображає загальний інвестиційний клімат у країні», - сказала аналітик Всесвітнього банку.

На думку Більцерковської, значне поліпшення бізнес-клімату в Україні відбулося внаслідок впровадження у багатьох сферах ризик-орієнтованої системи, що спростило безліч бюрократичних процедур, знизило кількість перевірок. Крім того, аналітик ВБ вважає, що впровадження в Україні систем обміну інформацією між банками за допомогою бюро кредитних історій зробило істотний позитивний вплив на таку позицію як «простота отримання кредитів», за якою Україна посіла 13 місце в рейтингу.

Більцерковська впевнена, що в України є значний потенціал для подальшого поліпшення бізнес-клімату, що і надалі буде позитивно відбиватися на позиціях країни в рейтингу Doing Business.

В оприлюдненому нещодавно Всесвітнім банком черговому рейтингу Doing Business Україна піднялась відразу на 28 позицій, посівши у загальному рейтингу 112 місце зі 189 досліджених економік світу. Найкращі результати зі складових рейтингу продемонстровані в сфері отримання дозволів на будівництво (зі 183-го на 41-е місце), реєстрація прав власності (зі 197-го на 97 місце). За легкістю надання кредитів для бізнесу Україна в поточному році зайняла 13 місце в загальному рейтингу Doing Business. Результати дослідження Всесвітнього банку свідчать про те, що українська влада провела реформи у 8 з 10 досліджуваних у рейтингу напрямах.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

156