В Україні виробництвом органічної продукції займається близько 170 господарств. Про це в коментарі журналістам заявив начальник відділу загального землеробства Міністерства аграрної політики і продовольства Анатолій Родюк.

«На сьогоднішній день органічним виробництвом в Україні займається 168 господарств з різними формами власності і типами виробництва, площа яких становить 270 тис. га»,- сказав він.

Родюк підкреслив, що з прийняттям закону виникли політичні, економічні і соціальні передумови для реалізації можливості розвитку органічного виробництва, що передбачають відмову від синтетичних засобів і користування засобами захисту, мінеральних добрив синтетичного походження.

«Нашу органічну продукцію не можна було реалізувати в торгових мережах під екологічною маркою, тому що законом не передбачалася наявність органічного виробництва. Зараз виникає легальна можливість продавати органічну продукцію, що надає можливість українському споживачу купувати товар за собівартістю», - сказав він.

За словами Родюка, закон адаптовано до норм європейського співтовариства і у випадку відповідності українських стандартів європейським, вітчизняні виробники зможуть експортувати свою продукцію в більше країн.

Разом з тим він зазначив, що деякі положення повинен затвердити Кабінет Міністрів. Зокрема, це стосується порядку перевірки суб'єктів господарювання, які займаються таким виробництвом, правил виробництва органічної продукції рослинного і тваринного походження.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

137