Після приєднання до Глобального Форуму з податкової прозорості Україна отримає доступ до інформації країн-учасниць, які вже застосовують у себе податкові стандарти організації.

Про це в коментарі телеканалу БТБ заявив голова секретаріату Глобального форуму з податкової прозорості Донел Годфрі.

«З'являється можливість отримати доступ до даних 122 інших країн, які погодилися на ці умови. Це сприятиме вдосконаленню податкового законодавства в Україні, наприклад, відносно міжнародних транзакцій. В Україні часто ухиляються від сплати податків за допомогою сумнівних перерахувань коштів в інші країни. Завдяки Форуму вона зможе запросити інформацію з цих країн, щоб мати можливість боротися з ухиленням», - заявив він.

Зараз обмін інформацією, за його словами, відбувається тільки за запитом. Але надалі учасники Форуму планують зробити його автоматичним.

«Це відкриє нові можливості для країн-членів, щоб підтримати введення відповідних законів всередині країни. Протягом минулих декількох місяців багато офшорних центрів висловили бажання взяти участь у пілотному проекті країн «Великої п'ятірки», який передбачає автоматичний обмін інформацією. Це дасть додаткові стимули країнам для прийняття своїх власних податкових законів», - зазначив Годфрі.

Голова секретаріату Глобального форуму з податкової прозорості констатує, що подібні зміни допоможуть знаходити рахунки тих, хто ховає реальні доходи в офшорах.

На думку експерта, приєднання України до Форуму дасть сигнал решті світу про те, що Україна хоче відповідати світовим податковим стандартам.

«Це серйозний плюс у репутацію будь-якої країни. Але, насамперед, це важливо для бізнесу та інвесторів», - додав він.

За його словами, після приєднання в Україні буде проведена перевірка комісією Форуму на предмет відповідності його стандартам.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

147