Європейському союзу сьогодні виповнюється 20 років. Саме 1 листопада 1993 року набув чинності так званий Маастрихський договір, який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні, повідомляє Euromag.

За 20 років нове об'єднання, створене на базі вже існуючих коаліцій, значно розширилося і серйозно примножило не тільки свої території, але й економічну міць. Крім відкриття економічних кордонів, були зняті візові та валютні обмеження, введена єдина грошова одиниця.

Однак головним, на думку багатьох європейських лідерів і експертів, на шляху становлення Єдиної Європи стала фінансова криза, що почалася п'ять років тому. Сказати, що вона подолана, сьогодні ще мало хто наважиться, однак не можна не відмітити того факту, що і Греція, Кіпр, Італія були врятовані спільними зусиллями і зараз стали на шлях виходу з рецесії.

Один з найприємніших подарунків Євросоюзу піднесла Іспанія, яка кілька днів тому офіційно оголосила про вихід з рецесії, хоча ще рік тому їй пророкували долю Греції, а деякі фахівці заявляли, що «неминучий крах Іспанії знищить ЄС». Але ці прогнози не збулися, і ті, хто підписував Маастрихтський договір, отримали ще один привід для гордості.

Сьогодні до Євросоюзу входять 28 країн. Останньою до альянсу приєдналася Хорватія. У жовтні в Брюсселі був офіційно представлений план розвитку союзу, який фактично визначив проект щодо об'єднання всіх країн континенту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

106
Классические туфли мужские