Пробки з довгомірних вантажівок другу добу зберігаються біля трьох пунктів пропуску на кордоні України і Росії в Ростовській області через зміни заходів щодо забезпечення транзиту.

«За даними на ранок п'ятниці, на стороні України перед пунктом пропуску «Новошахтинськ» Ростовської митниці стоять 122 автомобілі, ще 199 знаходяться перед пунктом пропуску «Весело-Вознесенка», 62 вантажівки не рухаються перед пунктом пропуску «Матвєєв курган» Таганрозької митниці», - заявила офіційний представник Південного митного управління Ольга Шамраєва, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За її словами, за минулу добу на цих пунктах оформлено на в'їзд у Росію 155 автомобілів.

У четвер вранці біля цих пунктів пропуску чекали оформлення на в'їзд близько 400 вантажівок.

Затори з'явилися через нові заходи щодо забезпечення транзиту, введені на Півдні Росії з 28 жовтня. Багато перевізників виявилися не готовими до нововведень, незважаючи на те, що були заздалегідь попереджені.

Федеральна митна служба оголосила, що митники перестають приймати книжки міжнародних дорожніх перевезень як єдиного способу забезпечення дотримання митного транзиту. Самі книжки не будуть скасовані, але вони не будуть прийматися без додаткових заходів гарантування, передбачених Митним кодексом Митного союзу. При цьому інші заходи можуть використовуватися як самостійні.

Так, перевізник зможе застосувати для свого забезпечення при відкритті процедури транзиту такі заходи як поручительство, заставу, банківську гарантію, заставу майна та попереднє декларування. Імпортер товарів також може внести забезпечення за перевізника або скористатися послугами митного перевізника.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

318