Україні варто прикласти всі зусилля для досягнення ефективного контролю за трудовою міграцією, а не боятися її. Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспондентові Forum'у висловив національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Сергій Савчук.

«За словами економіста, глобалізація - це сонце, яке дуже корисне для здоров'я, але не можна просто стояти під прямими променями. Якщо не скористатися захисним кремом, то можна отримати опіки. Так само і тут, мова йде про те, щоб забезпечити ефективне управління трудовою міграцією. Не потрібно боятися трудової міграції, тому що це одвічний процес. Цей процес потрібно розуміти і керувати ним. Необхідно бути суб'єктом, а не об'єктом цього явища», - вважає Савчук.

«У даному випадку можна сказати, що все знаходиться в руках України. І та технічна допомога, яку надає МОП, і полягає в тому, щоб допомогти в забезпеченні ефективної політики реінтеграції українських мігрантів, які повертаються на Батьківщину, або інтеграції трудових іммігрантів, які приїжджають в Україну. Вони повинні ставати частиною суспільства, бути повністю інтегрованими в це товариство, щоб вони не перебували у власному закритому «гетто». Якщо вони тут працюють, вони повинні бути інтегровані в українське суспільство», - додав представник МОП.

На думку експерта, трудові іммігранти будуть також корисні, якщо Україна надалі відчуватиме дефіцит трудових ресурсів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна не має наміру переглядати міграційні квоти для іноземців.

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

198