Україна ініціює обговорення питання про обмеження поставок українських кондитерських виробів у Російську Федерацію у Всесвітній торговій організації, повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку України.

Так, вчора під час засідання Комітету ВТО щодо технічних бар'єрів у торгівлі представником Мінекономрозвитку було піднято питання заборони Російською Федерацією імпорту певних кондитерських виробів з України.

Україна відмітила непрозорість вжитих заходів, їх невиправданість і дискримінаційний характер і нагадала експертам РФ про зобов'язання надати відповіді та офіційні роз'яснення Україні з обґрунтуванням заходів згідно з нормами ВТО.

Україна закликала РФ негайно скасувати заборону на імпорт, оскільки такі заходи не можуть бути обґрунтовані положеннями угоди ТБТ і зобов'язаннями, взятими при вступі РФ до ВТО.

Питання заборони РФ імпорту української кондитерської продукції також порушувалося під час засідання Комітету ВТО щодо санітарних і фітосанітарних заходів 16-18 жовтня, де представником України також було зроблено відповідну заяву про неприйнятність заборон у торгівлі РФ.

«Україна залишає за собою право повернутися до розгляду даного питання у всіх відповідних органах ВТО», - зазначила заступник директора департаменту співробітництва з ВТО і з питань торговельного захисту Мінекономрозвитку Світлана Зайцева.

Нагадаємо, вчора Росспоживнагляд за підсумками візиту експертів в Україну виявив, що продукція кондитерських фабрик корпорації Roshen не відповідає сучасним вимогам безпеки і якості.

У Мінагропроді України заявили, що українська сторона виконала всі умови Росспоживнагляду щодо організації інспектування кондитерських фабрик корпорації Roshen, при цьому інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок і на даному етапі відмовилася від конструктивного вирішення питання двосторонньої торгівлі.

«Такі дії суперечать законодавству обох країн і нормам і вимогам ВТО. Заява Росспоживнагляду за підсумками перевірки українських фабрик корпорації Roshen містить відверто неправдиву інформацію, а її тональність не відповідає духу українсько-російського співробітництва», - йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Українське міністерство також заявляє, що 21-24 жовтня інспектори Росспоживнагляду під час перевірки фабрик Roshen не здійснювали відбору зразків для лабораторних досліджень.

Мінагропрод також знову звернуло увагу на порушення процедур перевірки українських підприємств, зокрема, включення Росспоживнаглядом всупереч міжнародній практиці до групи інспекторів представника російського підприємства - головного конкурента корпорації Roshen на російському ринку. Крім того, інспектори відмовилися від складання акта перевірки фабрик Roshen, що суперечить вимогам російського законодавства.

Як раніше повідомляв ForUm, ввезення в РФ кондитерських виробів Roshen України заборонено після того, як Росспоживнагляд відібрав у торгових мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості.

Україна направила РФ всі матеріали, необхідні для повернення продукції Roshen на російський ринок.
Росспоживнагляд почне перевірку українських кондитерських підприємств.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив уряду розібратися в ситуації з проблемою ввезення українських товарів у Росію, яка виникла у серпні п.р.

18 серпня радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв заявив, що ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні є разовою акцією, але в разі підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилено.

Корпорація Roshen виробляє до 200 видів кондитерських виробів: шоколадні та желейні цукерки, карамель, шоколад, печиво, вафлі, бісквітні рулети і торти. Загальний обсяг виробництва продукції досягає 410 тис. тонн на рік.

Roshen поставляє свою продукцію в Росію, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Азербайджан, Вірменію, Молдову, Естонію, Латвію, Литву, США, Канаду, Німеччину, Ізраїль.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

154