«Газпром» може вимагати з України передоплату за газ вже у листопаді, якщо борг не буде врегульовано, повідомив журналістам у четвер заступник голови правління холдингу Валерій Голубєв.

«Перехід на передоплату - це контрактна норма. І якщо вони дійсно найближчим часом не погасять, хоча терміни вже всі пройшли, може вийти так, що, не заплативши аванс протягом листопада, першого грудня вони потраплять у ситуацію, коли почне діяти цей пункт договору», - сказав Голубєв, повідомляє РІ А «Новости».

Як раніше повідомляв ForUm, глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ, і контракт дозволяє перевести поставки на систему передоплати.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підтримав цю пропозицію, зазначивши, що, судячи з усього, українська сторона платити не збирається. Так він відреагував на заяву глави уряду України Миколи Азарова, який охарактеризував проблему з оплатою російського газу як некритичну.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна сьогодні-завтра шляхом переговорів з російською стороною має намір вирішити проблемну ситуацію з оплатою НАК «Нафтогаз України» газу, закупленого у «Газпрому» в попередні місяці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165