Схоже, що шахраї знайшли і ефективно використовують чергову «золоту жилу» для збагачення за рахунок бажаючих назавжди покинути межі Батьківщини українців. Так, у доповіді генерального інспектора Державного департаменту США йдеться про те, що під контроль яко гось організованого злочинного угруповання потрапила американська лотерейна програма Green Card.

Діють шахраї досить витончено. В лотерейну онлайн-програму Green Card вони вводять персональні дані українців, які нічого не підозрюють. У разі, якщо одна із «жертв» виграє і отримує візу від Держдепартаменту США, то доступ до необхідного для підтвердження особистого номера є тільки у злочинців. Далі «щасливчику» повідомляють про виграш і пропонують заплатити за номер підтвердження 15 тисяч доларів. Тих, хто відмовився, різними способами примушують укладати фіктивні шлюби з іншими потенційними емігрантами. А тих, хто з якихось причин заплатив потрібну суму, продовжують шантажувати навіть після від'їзду до Америки. Враховуючи те, що досить багато українців виявляють бажання подати заявку на Green Card, ймовірно, шахраї дефіциту «клієнтів» не мають. Цікаво, що, згідно з доповіддю Держдепу, така схема працює в Україні вже кілька років. Але заявити про наявність цієї проблеми американська сторона чомусь зважилася тільки тепер.

Про те, у чому криються причини такої ситуації і як застрахуватися українцям, які бажають все-таки спробувати щастя з Green Card, ForUm запитав у українських і закордонних експертів та дипломатів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

580