Кожен випадок невиплати заробітної плати працюючими підприємствами повинен спричинити за собою відповідну реакцію правоохоронних і контролюючих органів. Як передає кореспондент For Um'у, про це Президент України Віктор Янукович сказав на урочистому зібранні з нагоди Дня працівника соціальної сфери, повідомляє прес-служба Г лави держави.

«Особливо турбує ситуація, коли зарплату не платять працюючі підприємства, які випускають і реалізують продукцію, але не вважають за потрібне розраховуватися з тими, чиїми руками ця продукція зроблена», - сказав він.

Разом з тим він зазначив, що, незважаючи на вжиті заходи, заборгованість по зарплаті не перший рік коливається на рівні близько 1 млрд грн.

«Це значить, що старі інструменти та підходи, насамперед, адміністративного характеру, ми вже вичерпали. Для вирішення цієї проблеми потрібно шукати і впроваджувати нові механізми», - зазначив Янукович.

Також Президент наголосив на необхідності вирішення проблеми виплати боргів з зарплати, сформованих підприємствами-банкрутами, а також питання ліквідації боргів за пільговими пенсіями на підприємствах зі шкідливими умовами праці.

«Далека від вирішення проблема регулювання боргів з зарплати підприємств, які давно визнані банкрутами. Нормативно-правового вирішення потребує і питання зростання заборгованості підприємств з компенсації пільгових пенсій, достроково призначених особам зі шкідливими умовами праці», - сказав Президент. Він акцентував, що ліквідація заборгованості по зарплаті є пріоритетним завданням влади.

Як повідомлялося, заборгованості з зарплати у бюджетній сфері немає і не буде до кінця року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165