Навіть при невеликих зусиллях Україна може суттєво поліпшити свої позиції у рейтингу Doing Business вже в наступному році. Зокрема, вдосконалення митних процедур, передбачених створенням в найближчому майбутньому зони вільної торгівлі з ЄС, здатне істотно поліпшити позиції України в цьому рейтингу .

Таку думку висловила Олена Бєлан, головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital.

«За останній рік Україна просунулася в рейтингу швидше за всіх інших досліджуваних країн, що справедливо можна вважати серйозним досягненням. Досягнутий прогрес буде позитивним фактором для іноземних інвесторів, але навряд чи стане ключовим. Рішення про інвестування робиться на основі безлічі факторів, у тому числі на основі оцінки реальної ситуації в бізнес-середовищі та інвестиційному кліматі. Так, важливими показниками для інвесторів залишаються рівень корупції та верховенство права, які безпосередньо не враховуються у рейтингу Doing Business», - сказала Бєлан.

У той же час вона зазначила, що євроінтеграційні зусилля України сприяють поліпшенню інвестиційного клімату в країні, що буде знаходити своє відображення у поліпшенні позицій у багатьох рейтингах.

«Угода про асоціацію з ЄС має підштовхнути Україну до масштабних реформ у багатьох сферах, що, безсумнівно, позначиться на багатьох рейтингах інвестиційної привабливості, у тому числі Doing Business. Наприклад, у рамках створення зони вільної торгівлі з ЄС Україна повинна буде привести свої митні процедури до стандартів ЄС і знизити інші нетарифні бар'єри у зовнішній торгівлі. Це повинно позитивно позначитися на компоненті рейтингу Doing Business «міжнародна торгівля», де країна зараз займає дуже низьку 148-ю позицію», - впевнена Бєлан.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

260