Адміністрація Президента допускає відмову України від направлення законопроектів на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

Про це у своєму виступі на міжнародній науково-практичній конференції «Кримінальний процесуальний кодекс України: практика застосування та перспективи розвитку» заявив радник Глави держави Андрій Портнов.

Портнов пояснив, що опозиція неодноразово заявляла про тиск Венеціанської комісії на процес розробки і прийняття законопроектів в Україні. Але відповідної реакції від комісії не було, пише «Капітал».

«Ми будемо проводити (реформи), але не будемо витрачати час на багатомісячні експертизи. Або потрібен публічний сигнал з боку європейських інституцій про те, що якщо ми пройшли складну багаторівневу процедуру узгодження з експертами Ради Європи, Венеціанською комісією, то потрібно об'єднувати всіх навколо імплементації таких реформ», - заявив Портнов.

Нагадаємо, законопроект про внесення змін до Конституції щодо незалежності суддів був прийнятий на початку жовтня Верховної Радою в першому читанні, він входить у список «євроінтеграційних». Законопроект був поданий до В ерховної Ради Президентом, він отримав схвалення Конституційного суду і Венеціанської комісії.

У разі його прийняття, зокрема, Верховна Рада відсторонюється від процесу звільнення і призначення суддів, суддя суду загальної юрисдикції буде призначатися на посаду безстроково П резидентом України (пропонується скасувати початковий п'ятирічний термін призначення судді), безстроково буде призначатися і генеральний прокурор.

Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявляє, що Венеціанська комісія дала оцінку українському законопроекту «Про прокуратуру» «без будь-яких змін».

Законопроект про прокуратуру необхідно прийняти у контексті підготовки підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС у листопаді.

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) рекомендує Україні внести зміни у законопроект про прокуратуру для повноцінної відповідності європейським стандартам.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

223