Співробітники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Харківській області викрили міжрегіональну організовану групу у складі 5 осіб, які обікрали онкохворих дітей на 360 тисяч гривень. Як повідомляє відділ по зв'язках з громадськістю ГУМВС України в Харківській області, правоохоронцями доведена їх причетність до 40 епізодів скоєних злочинів.

Як з'ясувалося, підозрювані протягом 2012 р. і декількох місяців 2013 р. заволоділи грошима, що призначалися на лікування онкохворих дітей: жителів Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей та АР Крим.

Ще торік у Головне управління МВС України в Харківській області почали надходити звернення громадян із заявами про несанкціоноване зняття коштів з їхніх банківських рахунків. Зазначені грошові суми були перераховані меценатами на лікування онкохворих дітей.

Для розкриття зухвалого злочину, яке викликало великий резонанс у суспільстві, була створена слідчо-оперативна група у складі досвідчених правоохоронців, у тому числі фахівців Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України.

Ними було встановлено, що підозрювані по оголошеннях у мережі Інтернет отримували особисті дані осіб, які збирали кошти на лікування дітей, після чого шляхом компрометації виготовляли дублікати сім-карт з номерами мобільних телефонів потерпілих, які були визначені як основні фінансові номери для керування їхніми особистими рахунками в одному з українських банків.

У подальшому з використанням системи електронних переказів зазначеного банку по телефону шахраї представлялися від імені потерпілих і повідомляли оператору їхні особисті дані і таким чином здійснювали незаконні перекази коштів з рахунків потерпілих на рахунки інших підставних осіб. Згодом зловмисники переводили їх у готівку та отримували гроші в банкоматах міста Харкова.

Слідством встановлено, що дану злочинну схему розробили і скоювали троє засуджених громадян, які в той час перебували за гратами. На волі у них були свої спільники, які допомагали їм «провертати» незаконні операції з чужими грошима, - двоє раніше судимих харків'ян.

Зараз підозрюваним повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних злочинів у складі організованої злочинної групи, передбачених ч. 3 ст. 28 (скоєння злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.4 ст.190 (шахрайство), ч.2 ст.185 (крадіжка), ч.1 ст.309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Як зазначають в міліції, найжахливішим є те, що в результаті таких ганебних дій зловмисників четверо онкохворих дітей померли через брак коштів на лікування.

Зловмисники заарештовані і знаходяться в Харківському СІЗО №27. За скоєння вищевказаних злочинів законодавством передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221