В Україні кількість оцінювачів зменшилася вдвічі. Про це, як передає кореспондент Forum'у, повідомив під час брифінгу голова Фонду державного майна Олександр Рябченко.

«Унаслідок реалізації Плану заходів щодо нормативного врегулювання питання проведення оцінки для цілей оподаткування всі оцінювачі повинні пройти навчання і здати іспит, отримавши відповідний сертифікат. В Україні було близько 3 тисяч оцінювачів, деякі не захотіли пройти навчання, тому зараз їх кількість зменшилася вдвічі - до 1 540. Але ця галузь відкрита для всіх. Хто хоче працювати в цьому бізнесі - нехай проходить навчання, а якщо не хоче - значить, бачить, що ринок перенасичений», - сказав Рябченко.

За його словами, оцінювач або його фірма оплачує 3 тисячі грн за навчання, 1 тис грн за організацію іспитів та 51 грн за сертифікат.

Також Рябченко уточнив, що відтепер право на оцінку мають тільки ті фахівці, які склали іспит й отримали сертифікат. «Іспит складає 90% тих, хто пройшов навчання. Ми зацікавлені в тому, щоб в Україні було якомога більше оцінювачів», - повідомив він.

Також, за інформацією Рябченка, зараз термін оцінки становить два тижні, але найближчим часом цей термін буде скорочений до семи днів, а після стабілізації ринку - до трьох днів. «Оцінка стартуватиме від 200 грн. Конкретних тарифів на оцінку не може існувати, тому що це ринок і держава в нього не втручається», - зазначив він.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251