У 2014 році наявність обов'язкового для всіх напрямів підготовки сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури може стати нормою не для всіх вузів.

Текст проекту розміщено на сайті Міністерства освіти України.

Університети, які мають статус дослідницьких, отримують право визначати перелік конкурсних предметів незалежно від переліку, наведеного для кожної спеціальності в Умовах прийому до ВНЗ. Вони можуть вибрати його на власний розсуд з числа тих, з яких проводиться тестування.

У попередні роки в конкурсний бал вступника зараховувалися бали сертифіката ЗНО з трьох предметів. Їх обирали з переліку, наведеного для кожної спеціальності в Додатку №1 до Умов прийому. Першим і обов'язковим для всіх напрямів підготовки був сертифікат ЗНО з української мови та літератури.

Крім цього, з проекту Умов прийому на 2014 р. зникла важлива норма, що зобов'язує приймальні комісії оприлюднювати свої рішення на стендах та веб-сайті навчального закладу - в джерелах, з яких абітурієнти отримували інформацію про хід вступної кампанії.

Найближчим часом Міністерство освіти має затвердити Умови прийому у вищі навчальні заклади на 2014 рік. Це своєрідна «Конституція» вступної кампанії. На її основі кожен вищий навчальний заклад розробляє власні правила прийому. І в цьому проекті Умов немає чітко прописаної вимоги щодо того, чи зобов'язані ВНЗ вимагати сертифікат про знання державної мови.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

258