Просування України на 28 позицій в рейтингу Doing Business - значний прогрес, а останні регуляторні дії уряду свідчать про те, що наступного року ми можемо ввійти в сотню країн зі сприятливим бізнес-кліматом. Про це заявив керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії «Concorde Capital» Олександр Паращій.

«Поліпшення позиції України в Doing Business - це справді прогрес. Переважно це відображає законодавчі та регуляторні ініціативи влади, які вже набули чинності, але поки ще не увійшли в широку практику. Зокрема, були спрощені процедури реєстрації і закриття бізнесу, були спрощені процедури реєстрації прав власності, скорочено кількість дозвільних документів і багато інших позитивних кроків», - сказав Паращій.

У той же час експерт зазначив, що зараз укладачі рейтингу лише відмітили позитивні ініціативи, в той час як для реального поліпшення інвестиційного клімату потрібно, щоб всі нововведення увійшли в широку практику.

Відповідаючи на запитання, чи увійде Україна в першу сотню країн зі сприятливим бізнес-кліматом, Паращій сказав: «Це цілком можливо, враховуючи кроки щодо відкриття доступу до баз прав власності і до реєстрів підприємств, що дуже сильно спрощує багато процедур взаємодії з державою, і потенційно знижує корупцію. Але від прийнятих на законодавчому рівні ініціатив до їх правильного застосування дуже тривалий шлях».

Також експерт зазначив, що євроінтеграційні наміри України, заради яких вона також здійснила низку реформ, деякою мірою здійснюють позитивний вплив не тільки на позиції у рейтингу Doing Business, але і на загальний стан інвестиційного клімату в країні.

«Ми тут говоримо, що одне допомагало іншому. У ЄС немає вимог щодо того, скільки днів має займати відкриття або ліквідація бізнесу. Але, в той же час, ЄС звертає увагу на необхідність незалежності судів і реформування силових структур. Зрозуміло, що для практичного поліпшення бізнес-клімату саме незалежні суди і підзвітні силові органи набагато важливіші, ніж швидкість реєстрації підприємства або отримання ліцензії», - сказав керівник аналітичного департаменту ІК «Concorde Capital».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

114