Україні вдалося здійснити значні реформи для поліпшення позицій у рейтингу Doing Business, але ще багато що належить зробити, щоб вже наступного року все-таки увійти в сотню країн з найбільш сприятливим бізнес-кліматом.

Таку думку висловив Андрій Забловський, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, коментуючи просування України в рейтингу Doing Business на 28 позицій.

«Результат, який ми отримали цього року, був очікуваним як з боку міжнародних експертів, так і представників влади. Потрібно продовжити політику дерегуляції ведення бізнесу, щоб і надалі покращувати наші позиції», - сказав Забловський.

Водночас експерт звернув увагу, що уряду для подальшого поліпшення інвестиційного клімату слід звернути увагу на те, що залишається поза увагою укладачів рейтингу Doing Business - активізувати боротьбу з корупцією, посилити захист прав власності. У сфері дерегуляції потрібно зменшити кількість контрольних органів, яких сьогодні налічується більше 70-ти.

«Чи зможемо продемонструвати аналогічний прорив у Doing Business наступного року - буде прямо залежати від того, як будуть реалізовані урядові ініціативи, зокрема щодо захисту прав інвесторів, як будуть прийняті законопроекти, спрямовані на покращення умов ведення бізнесу, які розробляються або перебувають на стадії передачі у парламент. Значні надії покладаються і на підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Цей документ - дорожня карта щодо здійснення реформ, які повинні спростити ведення бізнесу, якісно поліпшити інвестиційний клімат в Україні», - сказав керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів.

Нагадаємо, Всесвітній банк оприлюднив черговий рейтинг Doing Business, в якому Україна піднялася відразу на 28 позицій, посівши у загальному рейтингу 112 місце зі 189 досліджених економік світу. Найкращі результати зі складових рейтингу продемонстровані в сфері отримання дозволів на будівництво (зі 183-го на 41-е місце), реєстрація прав власності (зі 197-го на 97 місце). Щодо легкості надання кредитів для бізнесу Україна в поточному році зайняла 13 місце в загальному рейтингу Doing Business. Результати дослідження Всесвітнього банку свідчать про проведення реформ у 8 з 10 досліджуваних напрямів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

498