За середньомісячними заробітками залізничники піднялися на 10-е місце в рейтингу галузей національної економіки, складеному за даними Держслужби статистики. Про це повідомляє Головне управління охорони і організації праці Укрзалізниці.

У січні-вересні працівники залізничної галузі отримували в середньому 3940 грн. Більше серед транспортників заробляли тільки авіатори - понад 10 тис. грн. на місяць. Вони й очолюють рейтинг зарплат.

Порівняно з відповідним періодом 2012 року, середньомісячний заробіток залізничників зріс майже на 6%. Галузь піднялася з торішнього 11-го місця за рівнем зарплат завдяки підвищенню годинних тарифних ставок і посадових окладів працівникам, зазначають у Головному управлінні охорони і організації праці Укрзалізниці.

Традиційно найбільшу середньомісячну зарплату в залізничній галузі отримували машиністи електропоїздів - майже 6800 грн. Машиніст локомотива у січні-вересні заробляв у середньому 6650 грн. на місяць. Середньомісячна зарплата провідника поїзда далекого прямування в цьому році становила 3280 грн., прийомоздавачі вантажу і багажу отримували майже 2910 грн. Провідникові приміського поїзда на місяць платили в середньому 2830 грн.

Згідно з фінансовим планом галузі, залізничникам двічі - 1 червня і 1 серпня - підвищували зарплати на 5%. Виконанню зобов'язань перед працівниками не завадило значне падіння обсягів вантажних перевезень - основної статті доходів Укрзалізниці. Ще одне підвищення посадових окладів і годинних тарифних ставок залізничників заплановано на грудень 2013 року.

У Головному управлінні охорони й організації праці Укрзалізниці також повідомили, що мінімальна тарифна ставка робітника першого розряду з 1 серпня 2013 року становить 1486 грн. Це майже на 30% більше від мінімальної заробітної плати в Україні, встановленої з 1 січня 2013 року на рівні 1147 грн.

Нагадаємо, Укрзалізниця входить у першу п'ятірку найбільших корпоративних платників податків. За перші 9 місяців 2013 року залізничне відомство сплатила до бюджетів і державних цільових фондів 10,6 млрд грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

240