Щорічно в Україні трапляється більше 111 тисяч нових випадків інсульту. Про це повідомила головний позаштатний спеціаліст з питань неврології Міністерства охорони здоров'я України професор Тамара Міщенко.

За її словами, інсульти є основною причиною смертності та інвалідизації населення.

«Торік у нашій країні сталося 111 615 нових випадків інсульту, третина цих випадків - у людей працездатного віку. 297 на сто тисяч населення. У той же час в Європі цей показник - 200 на сто тисяч населення. Вмирають внаслідок інсульту в Україні понад 40 тисяч осіб, торік - більше 41 тисячі. Багато інсультів у нашій країні - це крововиливи. Причиною крововиливу є нелікована гіпертензія або пролікована неефективно, зловживання алкоголем, цукровий діабет», - зазначила Міщенко.

За її словами, щорічно в світі трапляється 16 млн інсультів, третина всіх інсультів - у країнах із середнім або низьким рівнем доходів. «10% населення вмирає в результаті мозкового інсульту, люди, які залишилися живими після інсульту, стають інвалідами, 30% потребують сторонньої допомоги. Інсульти - надзвичайно актуальна медико-соціальна проблема», - зазначила Міщенко, повідомляє «УНІАН».

Професор підкреслила, що інсульт - хвороба, якій можна запобігти. Якщо у людини розвивається інсульт, спостерігаються перші ознаки, потрібно терміново викликати «швидку» і такий хворий повинен бути госпіталізований.

Перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Качур, посилаючись на дані статистики, повідомив, що в світі кожну другу секунду у когось трапляється інсульт, кожен шостий помирає внаслідок інсульту.

«Україна почала активну боротьбу з артеріальною гіпертензією, яка є головним чинником виникнення інсульту. Майже рік в Україні діє пілотний проект щодо державного регулювання цін на ліки для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Ми бачимо істотний результат, пацієнти почали звертати увагу на здоров'я, проходять планове обстеження і обов'язкове вимірювання артеріального тиску. Розроблено рекомендації для пацієнтів з високим ризиком ускладнень. На реалізацію пілотного проекту на 2013 рік урядом виділено майже 192 млн грн. Кількість осіб, які отримали лікарські засоби за мінімальною вартістю в цілому по Україні - майже 5 млн осіб. Відповідальність за стан здоров'я людина повинна нести особисто. Вона повинна відповідати перед собою, сім'єю, державою. Якщо держава надає можливість користуватися безкоштовними ліками або реімбурсованими, потрібно цю можливість використовувати», - сказав Качур.

У той же час президент Української асоціації боротьби з інсультами професор Микола Поліщук підкреслював, що з 12 млн людей, які мають гіпертонічну хворобу, лише 5 млн йдуть на відшкодування або безкоштовне отримання ліків.

«Потрібно говорити, що люди повинні думати про своє здоров'я, і там, де держава виділяє кошти, їх потрібно максимально використовувати. На жаль, найгірше ця програма застосовується у Києві. Надали кошти, просять - беріть... Пацієнтів потрібно «притягнути» до цієї програми, тому що лише 5 млн використовують можливість, надану Міністерством охорони здоров'я. І ми будемо мати результат через 2-3 роки - зменшення кількості інфарктів та інсультів. В Україні неінфекційні хвороби і травматизм - 94% в структурі смертності населення, і лише 6% займають інфекційні та інші хвороби. Інсульт посідає друге місце по смертності в Україні, а по інвалідизації - перше місце», - сказав Поліщук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

228