До кінця поточного року вітчизняний аграрний сектор продовжить нарощувати показники. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Вже традиційно вітчизняний АПК залишається однією з небагатьох галузей економіки, що демонструє позитивний приріст. І прогнозується, що в цілому у 2013 році виробництво сільгосппродукції зросте на 9,3% порівняно з 2012 роком. Таке зростання забезпечить найвищий урожай зернових в історії країни - близько 60 мільйонів тонн. Крім того, ми маємо позитивну динаміку в тваринництві. Адже в цій області поступово зростає рентабельність. І в цьому році вона досягла 12,4%», - зазначив міністр.

Присяжнюк також додав, що завдяки низці державних цільових програм в Україні вдалося відродити мотивацію у сільгоспвиробників займатися тваринництвом. Крім того, виробники зерна все більше стають зацікавленими у використанні сучасних технологій. Завдяки цьому у поточному році вдалося збільшити врожайність у середньому по Україні на 42%.

«Таку мотивацію і темпи зростання виробництва необхідно зберегти. Для цього ми розробили комплекс заходів, передбачених у Стратегії розвитку аграрного сектора. Завдяки чому ми прогнозуємо, що у порівнянні з минулим роком до 2020 року обсяг виробництва валової сільгосппродукції зросте в 1,3 рази», - підкреслив міністр.

Також Присяжнюк нагадав, що за 9 місяців приріст показників у сільському господарстві склав 103%. Зокрема, саме господарства населення показали основну динаміку зростання - майже на 4%. Тому у Стратегії передбачено, що саме дрібні і середні сільгоспвиробники залишаться у фокусі державної підтримки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

132