Україна очікує, що Росія дозволить повернутися рибалці Олександру Федоровичу на Батьківщину, а коку з судна Arctic Sunrise Руслану Якушеву буде змінено запобіжний захід. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Він зазначив, що ці питання піднімалися на зустрічі глав МЗС України і Росії Леоніда Кожари та Сергія Лаврова 28 жовтня в Ростові-на-Дону.

«Українська сторона вимагає повернути потерпілого в Азовському морі Федоровича на Батьківщину. Для цього є всі міжнародні механізми. У разі необхідності відновлення слідчих дій їх можна буде проводити в Україні», - сказав Перебийніс.

Що ж стосується Якушева, то, за словами представника МЗС, підстав утримувати його під вартою немає, оскільки він не скоював жодних правопорушень, а був лише членом екіпажу. «Ми розраховуємо, що найближчим часом йому, як мінімум, буде змінено запобіжний захід, який не передбачає утримання під вартою», - додав він.

Перебийніс підкреслив, що російська сторона сприйняла цю інформацію, але поки якихось певних кроків зроблено не було.

Нагадаємо, в РФ розслідується кримінальна справа проти Федоровича. Йому російські правоохоронці вже пред'явили звинувачення за ч. 3 ст. 256 КК Росії (незаконний видобуток водних біологічних ресурсів). Федоровичу загрожує до двох років ув'язнення.

28 жовтня слідчі органи пред'явили звинувачення в хуліганстві чотирьом активістам Greenpeace, в тому числі Якушеву, які брали участь в акції на платформі «Прирозломна».

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

170