Своїми діями Україна не порушує умови договору про дружбу з Російською Федерацією.

Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс.

«Я можу сказати, що такі заяви не мають ніякого сенсу, Україна жодним чином не порушує цей договір», - сказав він

За його словами, цей договір був укладений у 1997 році і декларує дружні і партнерські відносини. Нинішні дії України, зокрема, активна взаємодія з ЄС не порушує пункти цього договору, тому заява Глазьєва, (радника президента РФ - Ред.), «м'яко кажучи, безпідставні».

При цьому Перебийніс підкреслив, що Україна неодноразово заявляла про намір продовження конструктивних і партнерських відносин з РФ.

Речник зовнішньополітичного відомства підкреслив, що брати до уваги слова кожного з коментаторів, ймовірно, необачно.

«Я можу сказати, що нас дивують його наполегливі спроби нав'язати громадянам наших країн якісь катастрофічні і, напевно, його власні сценарії розвитку українсько-російських відносин. Я б назвав його найбільшим песимістом розвитку українсько-російських відносин», - резюмував Перебийніс.

Нагадаємо, радник президента Росії з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв заявив, що Україна порушує Договір про дружбу з РФ, збираючись підписати Угоду з ЄС про асоціацію.

«Відповідно до статті 13 нашого Договору про дружбу з Україною, ми зобов'язалися зближувати наше законодавство, прагнути створити ЄЕП. Угода про асоціацію закриває таку можливість. Тобто українське керівництво порушує базовий Договір про дружбу з Росією, на якому будується весь фундамент наших двосторонніх відносин», - сказав Глазьєв.

Як раніше повідомляв ForUm, російська сторона заявила, що Митному союзу в разі підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС доведеться вжити захисні заходи.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що можливе посилення правил ввезення українських товарів після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом відповідатиме правилам Всесвітньої торгової організації.

Розриву торговельних відносин України з Росією у разі підписання Києвом Угоди з Європейським Союзом про асоціацію не буде, але додаткові пільги навряд чи можуть застосовуватися, заявив глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

308