Україна виконує норми щодо вмісту біоетанолу в бензинах, передбачені Протоколом про приєднання до договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції повідомив директор Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Міністерства аграрної політики та продовольства України Олександр Григорович.

Він зазначив, що в 2012 був прийнятий закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва та використання моторного палива з вмістом біокомпонентів», яким у 2013 році рекомендується вміст біоетанолу в бензинах, які виробляються або реалізуються на території України, на рівні не менше 5%. В майбутніх роках ця норма матиме вже обов'язковий характер. І до 2016 року вміст біоетанолу має бути не менше 7%.

«Для дотримання п'ятивідсоткової норми обов'язкового вмісту біокомпонентів у сумішевих бензинах, максимальна розрахункова потреба в біоетанолі на внутрішньому ринку, з урахуванням обсягу споживання бензинів в Україні, склала на 2012 рік 4 млн 197 тис. т, що становить близько 215 тис. т на рік. Разом з тим, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, обсяг виробництва вітчизняного бензину у 2012 році становив 1 млн 630 тис. т. За 9 місяців 2013 року виробництво бензину в Україні становило 729 тис. тонн. При цьому виробництво компонента моторного палива на основі біоетанолу за 9 місяців 2013 року тільки державними спиртовими заводами склала 36 тис. т, що становить понад 5% обсягу виробленого в Україні бензину», - сказав він.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що протягом найближчих двох років в Україні планують перепрофілювати 29 спиртових заводів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

116