Експерти Світового банку при складанні чергового рейтингу Doing Business-2014 по достоїнству оцінили зусилля України щодо спрощення ведення бізнесу в країні. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, коментуючи поліпшення позицій країни у рейтингу легкості ведення бізнесу.

«Підвищення рейтингу України відразу на 28 позицій за рік - найкраща ілюстрація ефективності наших зусиль щодо створення максимально сприятливого бізнес-клімату, реформування бюрократичної системи і спрощення ведення бізнесу. У чому передумови для поліпшення наших позицій у рейтингу Doing Business поточного року були закладені проведеними реформами у 2012-му, які не знайшли відображення в попередньому рейтингу. Хоча очевидний процес поліпшення у таких сферах, як будівництво, реєстрація прав власності, у сфері сплати податків, спрощення митних процедур», - сказав Арбузов.

У той же час перший віце-прем'єр зазначив, що у рейтингу Doing Business у нинішньому році ще не знайшли відображення останні проведені реформи. Зокрема, що стосується питань захисту прав власності, а також інших реформ, які реалізуються.

«Я впевнений, що в наступному році Україна продемонструє не менший прогрес, ніж у нинішньому, і нам вдасться виконати доручення Президента Віктора Януковича, щоб Україна ввійшла у першу сотню рейтингу країн з найбільш сприятливим бізнес-кліматом. У нинішньому році ми здійснили низку реформ у сфері захисту прав власності: на урядовому рівні запрацювала спеціальна комісія, покликана захищати права власності, інтереси інвесторів, нещодавно в країні вдосконалено «антирейдерське» законодавство. Ми продовжуємо працювати над покращенням адміністрування податків, реформуємо систему надання адміністративних послуг, щоб мінімізувати контакти бізнесу з чиновниками, що знижує корупційні ризики для бізнесу. Це лише невеликий перелік запланованих нами реформ, які, впевнений, вже в наступному році дозволять Україні впевнено ввійти у сотню країн з найбільш сприятливим бізнес-кліматом», - сказав Арбузов.

Нагадаємо, сьогодні Світовий банк оприлюднив черговий рейтинг Doing Business, в якому Україна піднялася відразу на 28 позицій, посівши у загальному рейтингу 112 місце зі 189 досліджених економік світу. Найкращі результати зі складових рейтингу продемонстровані у сфері отримання дозволів на будівництво (з 183-го на 41-е місце), реєстрація прав власності (з 197-го на 97 місце). За легкістю надання кредитів для бізнесу Україна в поточному році зайняла 13 місце у загальному рейтингу Doing Business. Результати дослідження Світового банку свідчать про проведення реформ у 8 з 10 досліджуваних напрямів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

149