Ситуація з оплатою російського газу Україною є критичною. Про це повідомив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв на селекторній нараді про заходи щодо зміцнення платіжної дисципліни у сфері поставок газу.

«З боку України вже з'явилися повідомлення, реакція. Вони кажуть, що проблеми з оплатою газу є, але вони не є критичними. Але я вважаю, що проблеми з оплатою є, і вони критичні», - сказав він.

Медведєв підкреслив, що в нинішніх умовах необхідно сконцентруватися на вирішенні внутрішніх завдань, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Якщо наші партнери не виконують зобов'язання, це відбивається у цілому на ситуації у «Газпромі», тим більше, що ми прийняли дійсно складні рішення, що стосуються неіндексації тарифу. Ц е повинні усвідомлювати наші контрагенти за договорами, я маю на увазі Україну», - сказав російський прем'єр.

Це, за його словами, створює додаткові проблеми. «Якщо це так, то, як ми з вами і домовлялися, треба остаточно визначитися і вже запропонувати інший механізм розрахунку. Якщо це єдиний вихід, який залишається. Тому що, судячи з усього, і навіть судячи з тих висловлювань, які звучать, наші колеги не бачать, поки тут особливих проблем. Раз не бачать проблем, значить, платити не збираються. А раз не хочуть платити, значить, будемо переводити на передоплату», - сказав Медведєв.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що проблеми з розрахунками за газ не є критичними.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

187