Геополітичні переваги Грузії принципово не зміняться після виборів нового президента. Таку думку у коментарі кореспондентові ForUm'у висловив політолог Олександр Палій.

«Це означає європейську та євроатлантичну інтеграцію (курс на зближення з НАТО). Але дуже багато буде залежати від особистості самого президента, від того, наскільки йому вдасться закріпити свої позиції всередині країни і бути досить популярним, щоб не допустити кардинальної зміни ситуації. Мені здається, що у Грузії зараз не найкращі економічні позиції, втім, як і у всіх пострадянських країн, і новому президенту буде дуже важко утримати цю ситуацію», - зазначив він.

На думку Палія, з виборами нового президента, по суті, в Грузії нічого не змінилося, тому що президент раніше фактично не впливав на ситуацію. «Я думаю, новий президент отримав не настільки багато голосів, як Саакашвілі перед першим президентським терміном, коли на виборах 2004 року за нього проголосувало близько 90% виборців. Грузини досить цікаві з точки зору своєї політичної культури. Якщо кандидат набирає менше 90% голосів, то це означає, що опозиція дуже сильна. Тому ситуація може змінитися практично у будь-яку хвилину. Позиції нинішнього президента, який набрав близько 60% голосів, не будуть такими сильними, як, наприклад, позиції Саакашвілі під час його першого президентського терміну», - зазначив він.

Політолог також вважає, що Україна не зайняла місця у політиці Грузії, яке могла б. «Тому Україна поки що не відіграє такої важливої геополітичної ролі, тому що ми ще недостатньо використовуємо свої можливості. Що стосується грузин, то для них Україна є найбільш популярною закордонною державою. Але це залишається на рівні якихось побутових симпатій і розвитку торгівлі. Тим не менше , незважаючи на невеликі розміри Грузії, товарообіг між нашими країнами досить великий і продовжує зростати», - зазначив він.

Нагадаємо, у неділю, 27 жовтня, у Грузії відбулися президентські вибори. Переміг кандидат від правлячої коаліції «Грузинська мрія» Георгій Маргвелашвілі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174