Петербургу загрожує повінь унаслідок штормового вітру з поривами до 28 метрів за секунду в акваторії Фінської затоки. Про це повідомляє РІА «Новости» з посиланням на регіональний Гідрометцентр.

Циклон, що вирує зараз над південними районами Великобританії, зміщується на північний схід і у вівторок досягне Північно-Західного регіону Росії. З наближенням циклону до Ленінградської області прогнозується посилення південного і південно-західного вітру.

«Вранці 29 жовтня пориви вітру по області і в Санкт-Петербурзі досягнуть 15-20 метрів на секунду, вдень в окремих районах до 20-24 метрів за секунду. Найсильніший вітер очікується в акваторії Фінської затоки і Ладозького озера вдень 29 жовтня, там пориви вітру можуть досягати критеріїв небезпечного явища 25-28 метрів за секунду», - зазначив головний синоптик Гідрометцентру Петербурга Олександр Колесов.

Ослаблення штормового вітру очікується тільки вночі 30 жовтня.

«У зв'язку з впливом активного циклону та посиленням вітру до штормового в Санкт-Петербурзі вдень 29 жовтня зберігається загроза повені»,- додали в Гідрометцентрі.

Шторм, який пройшов по півночі Європи в ніч на понеділок, був названий метеорологами в честь святого Іуди, шанованого у Великобританії як заступника нещасних, його день відзначається 28 жовтня. За прогнозами фахівців, нинішній шторм за силою можна порівняти з «Великим штормом» 1987 року, який забрав життя 22 осіб у Великобританії та Франції.

«Святий Іуда» вже залишив без світла понад 60 тисяч будинків у Франції та понад 200 тисяч у Великобританії, загинула одна дівчина. Рекордна швидкість вітру зафіксована на острові Уайт, його пориви там досягають 44 метрів за секунду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

205