Російські прикордонники почали виставляти загородження з колючого дроту на кордоні з Україною, повідомляє телеканал ІРТА.

Подібні споруди з'явилися, зокрема, в Луганській області. Коли саме це сталося, не уточнюється. У повідомленні підкреслюється, що ініціатива росіян не обрадувала місцевих жителів, які раніше практично безперешкодно перетинали кордон. Справа в тому, що у багатьох українців у прикордонних селах (з російського боку) живуть близькі родичі, дістатися до яких тепер стало значно складніше.

За даними телеканалу, раніше РФ і Україна домовилися про створення спрощеного пропускного пункту (для жителів прикордонних районів) у Луганській області, проте проект так і не був реалізований через брак фінансування, пише «Lenta.ru».

Як зазначає «Центр транспортних стратегій», зміна ситуації в прикордонній зоні може бути пов'язана з наміром офіційного Києва підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Росія раніше неодноразово критикувала ці плани, пропонуючи Україні стати повноправним членом Митного союзу (в якому республіка зараз має статус спостерігача).

Протяжність сухопутного російсько-українського кордону становить більше двох тисяч кілометрів. Угоду про демаркацію міністри закордонних справ двох країн підписали 17 травня 2010 року в Києві. У листопаді 2012-го поблизу автомобільного пункту пропуску Сеньківка Чернігівської області було встановлено перший прикордонний стовп.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181