Міністерство охорони здоров'я ініціює запровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 2017 року.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті міністерства законопроекті.

Законопроектом пропонується запровадження загальнообов'язкового медичного страхування як окремого виду соціального страхування, медичне страхування повинно охоплювати все населення, а не лише працюючих або пенсіонерів.

Страховиком обов'язкового медичного страхування є фонд медичного страхування, який пропонується створити як неприбуткову самоврядну організацію.

Управління цим фондом пропонується здійснювати на паритетній основі представниками від застрахованих осіб (вибираються всеукраїнськими об'єднаннями профспілок), роботодавців (вибираються всеукраїнськими об'єднаннями роботодавців) і держави (призначаються і звільняються Кабінетом Міністрів).

Документ спрямований на створення єдиної системи збору та обліку єдиного внеску на обов'язкове медстрахування в частині страхових внесків, що мають вноситися роботодавцями в розмірі 4,25% від фонду оплати праці, передають «Українські новини».

Також резерви фонду будуть наповнюватися за рахунок залучення коштів державного та місцевих бюджетів на сплату страхових внесків за відповідні категорії застрахованих; залучення коштів фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; залучення коштів самозайнятого населення.

Передбачається, що зазначений законопроект набере чинності з 1 січня 2017 року, оскільки за цей час потрібно вжити необхідні заходи щодо реорганізації системи охорони здоров'я для переходу від утримання медичних закладів до принципів оплати наданих медичних послуг.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ повідомлялося, що міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова прогнозувала введення обов'язкового медстрахування до 2015 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157