Україна виступає за повернення на батьківщину українського рибалки Олександра Федоровича, який після інциденту в Азовському морі знаходиться в Росії під підпискою про невиїзд за звинуваченням у браконьєрстві. Про це заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара на прес-конференції з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Ростові-на-Дону.

За словами Кожари, «Україна виступає за те, щоб всі проблеми, що стосуються громадян України, були вирішені на основі дружби з використанням інструментів юридичного характеру», повідомляє «УНІАН».

«Я підтверджую: що стосується питання громадянина Федоровича, є лист Генеральної прокуратури України колегам у РФ, і це питання обговорюється на рівні правоохоронних органів», - додав міністр.

«Ми в Україні виступатимемо, щоб дані громадяни були повернуті в Україну»,- сказав Кожара.

Як повідомляв ForUm, 17 липня в Азовському морі в районі російського селища Воронцовка сталося зіткнення українського баркаса і катера берегової охорони прикордонної служби Росії.
У результаті четверо рибалок загинули, єдиного вцілілого рибалку Олександра Федоровича госпіталізували в Росії.

У РФ розслідується кримінальна справа проти Федоровича. Йому російські правоохоронці вже пред'явили звинувачення за ч. 3 ст. 256 КК Росії (незаконний видобуток водних біологічних ресурсів). Федоровичу загрожує до двох років ув'язнення.

Українські дипломати провели 70 безрезультатних зустрічей у справі Федоровича.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

110