До стабілізації світового продовольчого ринку приєднаються країни Причорномор'я.

Так, Україна, Росія і Казахстан об'єднаються в Консультаційний комітет країн причорноморської ініціативи. Спільно вони відпрацьовуватимуть механізми моніторингу цін на світовому зерновому ринку, розвиватимуть логістичну інфраструктуру на території України для експорту зернових. Також сторони зацікавлені об'єднати наукові і виробничі можливості для виробництва насіння сільськогосподарських культур. Про це заявив директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Віталій Саблук.

Вчора у Києві завершився Всеукраїнський зерновий конгрес. На нього з'їхалися виробники зерна, провідні гравці на ринку, представники державних органів влади, авторитетних міжнародних організацій, експерти та аналітики. Обговоривши перспективу створення Консультаційного комітету країн причорноморської ініціативи, учасники конгресу підтримали цю ініціативу.

На їхнє переконання, ця організація, в разі, якщо діятиме в координації зі Всесвітньою сільськогосподарською організацією ООН і сільськогосподарською маркетинговою інформаційною системою (АМІS) країн великої двадцятки, може істотно сприяти стабілізації цін на світовому ринку зерна. А це вкрай важливо, враховуючи цінову волатильність світового ринку останніх років.

З цього приводу Саблук зазначив, що до роботи Консультаційного комітету можуть приєднатися й інші зацікавлені країни чорноморського басейну.

Саблук також повідомив, що ще протягом 6 місяців робочі групи розроблять проекти відповідних документів для створення Комітету та обговорять умови його функціонування.

«Важливо, щоб ця організація виконувала функції, передбачені ООН, - прогнози з виробництва зернових, їх баланс, перспективи експорту та аналітика зовнішнього ринку», - повідомив директор Департаменту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190