Головування України в СНД у 2014 році буде спрямовано на забезпечення поступального розвитку Співдружності та зміцнення взаємовигідного співробітництва.

Про це Президент України Віктор Янукович заявив на засіданні Ради глав держав Співдружності в Мінську, передає кореспондент Forum'у.

За словами Президента, одним з пріоритетних напрямів роботи Україна бачить подальший розвиток торговельно-економічного співробітництва, яке має ґрунтуватися на положеннях договору про зону вільної торгівлі СНД і принципах ВТО.

«Даний договір, за нашим переконанням, має запрацювати на повну силу, а закладені у ньому механізми - стати реально діючими, - сказав Глава держави. - Слід сформувати всі необхідні умови для забезпечення рівноправної конкуренції, захисту прав власника й інвестора, зняти штучні бар'єри, які все ще мають місце і перешкоджають торговельному та інноваційному співробітництву. Важливо також, щоб на основі міжнародних норм і принципів, закладених у договорі, запрацювали механізми розгляду спірних питань в торгівлі».

Янукович повідомив, що в період головування в СНД зусилля України також будуть спрямовані на підготовку до підписання угод про транзит трубопровідним транспортом, торгівлю послугами, протоколу про поетапне скасування експортних мит.

«Загальним інтересам всіх наших країн також відповідає реалізація спільних проектів у науково-технічній та інноваційній сферах, енергетиці, транспорті, машинобудуванні, АПК. Так, найважливішим аспектом взаємодії у Співдружності Україна вважає енергетичну сферу. Насамперед, це стосується розвитку співробітництва з питань транспортування енергоресурсів, забезпечення надійності їх постачання, вироблення зрозумілих і чітких принципів діяльності держав-учасників на ринку енергоносіїв. Необхідно розширювати взаємодію і в сферах, пов'язаних з електропостачанням», - підкреслив він.

Він продовжив, що особливу увагу в рік головування в СНД Україна планує приділити культурно-гуманітарному співробітництву, при цьому окремий акцент буде зроблено на підготовці до відзначення 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

«Також я вдячний президенту Білорусі Олександру Лукашенку за успішне головування у Співдружності з 2013 р. На моє переконання, білоруською стороною пророблена велика робота в напрямі розширення взаємодії наших країн у рамках СНД в інтересах кожної людини», - зазначив Янукович.

У відповідь Лукашенко від імені Ради глав держав СНД побажав Україні успішного головування і акцентував, що «програма, яка сьогодні запропонована вами, є обширною й унікальною».

Як раніше повідомляв ForUm, у 2014 році головування в Співдружності Незалежних Держав перейде від Білорусі до України.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248