У Національному банку України сподіваються на пожвавлення ринку муніципальних цінних паперів у зв'язку з законодавчими змінами у депозитарній системі України. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час круглого столу на тему «Розвиток депозитарної системи України: законодавчі зміни, економічний ефект» повідомив заступник директора Департаменту методології грошово-кредитної політики НБУ Андрій Патенко.

Він зазначив, що на сьогоднішній день ринок муніципальних цінних паперів незначний. Згідно зі змінами в законодавстві, за словами Патенка, урахуванням даних паперів тепер займатиметься Нацбанк. Він не виключив, що НБУ, можливо, братиме ці папери на рефінансування і використовуватиме в своїх інструментах.

«Це, звичайно, з часом. Але, я думаю, що довіра учасників ринку до Національного банку України і технологій, які він використовує, призведе до пожвавлення цього інструменту, збільшення його використання, більшого обігу на фондовому ринку», - підкреслив Патенко.

Говорячи в цілому про закон, він зазначив, що документ має європейську спрямованість і відповідає європейським тенденціям, а також висловив сподівання, що новації сприятимуть збільшенню прозорості операцій розрахунків на фондовому ринку, а також збільшать в цілому прозорість самого фондового ринку.

«Це буде перший крок, який дозволить нашому ринку поступово набирати обертів», - сказав він.

«Ми очікуємо, що поступово буде активно розвиватися не тільки сегмент державних цінних паперів, а за ними піде і ринок муніципальних, корпоративних цінних паперів і в кінці кінців це дозволить налагодити нормальне функціонування ринку капіталів і в цілому всього фінансового ринку України», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник директора департаменту методології грошово-кредитної політики НБУ Андрій Патенко заявив, що створення централізованої депозитарної системи відповідає європейській моделі розвитку.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

171
Туфли осень-зима Everest