Голова Верховної Ради України Володимир Рибак попросив послів країн Європейського Союзу поінформувати свої уряду про ситуацію, що склалася в парламенті України у зв'язку з блокуванням опозицією стовідсоткового виконання єврозавдань. Про це, як передає кореспондент Forum'у, він заявив підчас зустрічі з послами країн ЄС.

«Президент України, уряд, ВР практично виконали величезний обсяг домашніх завдань, щоб отримати можливість підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. При цьому блокування опозиційними силами виконання завдань на 100%, я маю на увазі справу Юлії Тимошенко, можна розцінити не інакше як перекласти всю відповідальність за зрив європейських прагнень України і її народу на політичних опонентів і обрану населенням владу», - зазначив він.

За словами Рибака, лідери парламентської опозиції перетворюють державу з 45-мільйонним населенням в заручника власних політичних інтересів і ставлять під загрозу можливість підписання Угоди про асоціацію.

«Шановні панове, я просив би поінформувати уряди ваших країн про ситуацію, яка погіршується з урахуванням фактора часу, необхідного для правового вирішення проблеми до саміту «Східне партнерство» у Вільнюсі», - сказав голова ВР.

Він підкреслив, що законодавство, яке дозволяє Тимошенко виїхати на лікування до Німеччини, могло бути ухвалене парламентом ще навесні 2012 року, але тоді і вона, і її політична сила у парламенті відмовилися від цього.

Нагадаємо, народні депутати України заявили, що готові працювати понаднормово для прийняття змін у виборче законодавство до саміту «Східне партнерство», який пройде в листопаді у Вільнюсі. Однак на цьому тижні виникли труднощі з голосуванням навіть за порядок денний у Раді.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180