Державна реєстраційна служба України повідомила про нововведення, які спрощують низку процедур державної реєстрації нерухомості, повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Нові законодавчі ініціативи, за словами експертів Укрдержреєстру, полегшують процес державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також передбачають спрощення реєстрації прав оренди та іпотеки.

«Ми прагнемо до надання зручних і прозорих послуг для населення», - зазначив голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.

Зокрема, мова йде про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення врегулювання відносин на об'єкти нерухомого майна» (прийнятий Верховною Радою в першому читанні) і постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

Експерти підкреслюють, що зазначені нормативно-правові акти регулюватимуть низку питань, а саме: процедуру припинення іпотеки, механізми повернення громадянам України державного мита, звільнення державних органів та органів місцевого самоврядування від сплати державного мита, а також спрощення системи державної реєстрації прав, похідних від права власності - оренди або іпотеки.

Крім того, вони передбачають можливість надання реєстраційних документів за допомогою послуг «Укрпошти», а також пояснюють особливості передачі архівів Бюро технічної інвентаризації (БТІ) до Державної реєстраційної служби України. Варто додати, що Укрдержреєстр планує оцифрувати архіви БТІ, що, за словами експертів, є загальноєвропейською практикою, яка сприяє наданню громадянам зручних якісних і доступних послуг.

Згідно зі згаданою постановою Уряду, спрощується процедура реєстрації речових прав на нерухоме майно, тепер громадянам буде достатньо одного візиту до Держреєстру. Варто нагадати, що раніше реєстрація права оренди та іпотеки передбачала три етапи: перший - реєстрація права власності на нерухоме майно, другий - реєстрація первинного договору оренди і третій - реєстрація зміни або продовження первинного договору іпотеки або оренди.

«Ми організували роботу таким чином, що людина може до нас звертатися безпосередньо, і ми будемо відпрацьовувати продовження договорів оренди, які будуть реєструватися в спеціальному розділі нашого реєстру», - повідомив Ворона.

Потрібно зазначити, що Укрдержреєстр постійно вдосконалює якість своїх послуг, а також підвищує їх доступність. Наприклад, вже зараз чверть всіх консультацій щодо діяльності Державної реєстраційної служби України надається онлайн в мережі Інтернет. Зокрема, за 5 місяців роботи онлайн консультацій надійшло і опрацьовано фахівцями Укрдержреєстру 3 227 звернень, також відповіді на свої звернення по телефону отримали 9 462 громадянина.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

263