Для створення умов, які сприятимуть посиленню європейської інтеграції української енергетики та вдосконаленню вітчизняного ринку енергоресурсів Кабінет Міністрів затвердив зміни у План заходів щодо виконання зобов'язань України перед Енергетичним Співтовариством, пише інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ .

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, яке розробило документ, прогнозують, що його прийняття забезпечить ефективну організацію роботи, якісний моніторинг, а також необхідну координацію діяльності центральних органів виконавчої влади та Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

У відповідності з Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, ратифікованого Верховною Радою в грудні 2012 року, наша країна повинна імплементувати деякі Директиви ЄС, які встановлюють загальні правила функціонування ринків енергоресурсів і ведення статистики у сфері паливно-енергетичного сектора. Зокрема, це стосується європейських стандартів щодо створення запасів нафти і механізмів стимулювання для використання енергії з відновлюваних джерел.

Так, новий План заходів передбачає, що до 1 грудня 2022 року вітчизняна нормативно-правова база буде приведена у відповідність з Директивою 2009/119/ЄС від 14 вересня 2009 року про зобов'язання країн Європейського Союзу з підтримки мінімальних запасів сирої нафти і нафтопродуктів.

До 2020 року в Україні має бути розроблений Національний план дій щодо виробництва енергії з поновлюваних джерел.

До 1 грудня 2013 року мають бути імплементовані в українське законодавство положення Директиви 2008/92/ЄС від 22 жовтня 2008 року про процедуру формування цін на газ та електроенергію, що поставляються кінцевим промисловим споживачам. І також до грудня поточного року Україні потрібно розробити План імплементації Директиви 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 року про заохочення використання відновлюваної енергії.

У Кабінеті Міністрів вважають реальним збільшити до 15% частку альтернативної енергетики в Україні до 2020 року.

Зараз на останніх етапах реалізації в Україні знаходиться понад 100 інвестиційних проектів сонячних і вітрових електростанцій сумарною потужністю понад 1 380 МВт. Це призвело до того, що Україна вже знизила споживання імпортних енергоносіїв на 10% і замінила їх енергією з власних відновлюваних джерел.

Головне при цьому, як зазначають аналітики, що ВДЕ України все більшу роль відіграють не державні, а ринкові механізми.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

168